تجهیزات ویپ چیست ؟

تلفن تحت شبکه یا همان ویپ (VOIP) مخفف عبارت “Voice Over Internet Protocol” است که با تبدیل امواج صوتی به صفر و یک ان ها را از طریق کابل های شبکه انتقال می دهد و در مقصد دوباره به شکل صوت به کاربر باز می گرداند این تکنولوژی با استفاده از تجهیزات شبکه وتبدیل صدای انالوگ به صفر و یک ان ها را در شبکه و میان سیستم ها انتقال می دهد. امروزه voip یکی از پرکاربردترین تجهیزات شبکه به حساب می اید.

 

انواع تجهیزات voip

تکنولوژی های voip دارای دسته بندی های گوناگوی می باشد که شامل گوشی ویپ , مبدل ویپ , گوشی ویپ اتاق کنفرانس , هدست ویپ و کارت تلفن ویپ نام برد این تجهیزات سهم عمدای در شبکه دارند که توسط تولید کننده گان گوناگون و با تنوع بالا در بازار می باشند این تجهیزات امروزه یکی از ضروری ترین محصولات مورد استفاده در اکثر شبکه بوده و در سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

پرکاربرد ترین تجهیزات ویپ

می توان از گوشی های voip و هدست های ویپ از پر کاربردترین محصولات این زمینه یاد کرد که در اکثر ادارات و مراکز پشتیبانی مورد استفاده قرار می گیرند این تجهیرات امکان اتصال سریع و اسان درون شبکه ای را ایجاد می کنند و این امکان را به شبکه می دهند که کاربران به راحتی صوت را درون شبکه انتقال دهند . تلفن های تحت شبکه را میتوان به عنوان کامپیوتر های کوچکی در نظر گرفت که در شبکه داخل نقش گیرنده و فرستنده را ایفا می کنند و هدست های voip نیز همین کاربرد را برای اتصال به تلفن و کامپیوتر ایفا می کنید.