چه زمانی تلفن همراهم به یک باتری جدید نیاز دارد؟

تلفن همراه شما همیشه مثل روز اولش برای شما کار نخواهد کرد و در طی زمان کیفیت وکارایی خود را از دست خواهد داد ومشکلاتی برای آن به وجود خواهد آمد. برای مثال از کیفیت دوربین آن کاسته می شود، سرعت کمتری پیدا می کند، در مدت زمان کمتری شارژ آن تمام می شود یا زمان بیشتری برای شارژ نیاز دارد وغیره. یکسری از این مشکلات از باتری تلفن همراه شما نشات می گیرد. امروز در این مقاله بررسی خواهیم کرد که در صورت داشتن چه نشانه هایی، تلفن همراه شما به یک باتری جدید نیاز دارد. و به صورت مختصر این نشانه ها را بیان می کنیم. اگر تلفن همراه شما این نشانه ها را دارد، بهتر است سریع تر باتری تلفن همراه خود را تعویض کنید.
اولین مورد می تواند عدم روشن شدن تلفن همراه شما باشد، حتی هنگامی که آن را به شارژر وصل می کنید هیچ تغییری در تلفن همراه رخ نمی دهد. این حالت چندین دلیل دارد، یکی از آن ها نابودی کامل باتری است و باید یک باتری جدید استفاده کنید.
تلفن همراه شما فقط زمانی کار می کند که آن را به شارژر متصل کرده اید و وقتی آن را از شارژر جدا می کنید، بلافاصله خاموش می شود و دیگر روشن نمی شود تا مجددا آن را به شارژر متصل کنید. این هم می تواند نشانه ای از خرابی باتری باشد اما اگر این مورد را مشاهده کردید، نمی توانیم بگوییم قطعا مشکل از باتری است و ممکن است از قسمت های دیگری نشات بگیرد.
نشانه ی بعدی هنگامی است که تلفن همراه شما به سرعت شارژ تمام می کند. برای مثال اگر در ابتدا آن را روزی یک مرتبه شارژ می کردید، اکنون باید روزی 2 یا 3 مرتبه شارژ کنید. ممکن است این اتفاق به دلیل استفاده زیاد از اینترنت خط، بازی کردن ویا تماشای فیلم باشد. اما اگر شما این کارها را نمی کنید وهمچنان باتری شما به سرعت تمام می شود، می تواند نشانه ی پایان عمر باتری شما باشد وباید آن را با باتری جدید جایگزین کنید.
مشکل دیگری که خیلی از کاربران با آن درگیر هستند، دیر شارژ شدن تلفن همراه است. این مشکل علت های مختلفی می تواند تعویض کابل شارژر ویا حتی آداپتور شارژر
نشانه ی دیگر این است که باتری یا تلفن همراه شما بیش از حد داغ می کند. در واقع باتری شما در حالت کارکرد عادی، میزانی گرما از خودش ساطع می کند اما این حرارت نباید از مقدار مجازی که در ابتدا وجود داشته است، بیشتر شود. در صورتی که تلفن همراه شما بیش از حد داغ می کند، عوامل متعدی در آن دخیل است ولی یکی از عمده ترین دلایل آن پایان یافتن عمر باتری است. بنابراین باید به تعمیر کار مراجعه کنید و در صورت نیاز باتری را تعویض کنید.
نشانه ی آخر باد کردن باتری است. اگر باتری شما دچار برآمدگی شده، به معنی آن است که سلول های داخلی آن پاره شدند وباتری در حالت تغییر شکل قرار گرفته است. برای جلوگیری از آسیب های بیشتر بهتر است آن را تعویض کنید.
از کجا می توانم یک باتری باکیفیت برای گوشیم تهیه کنم؟
شرکت فنی مهندسی یارا سامانه ویراسام با مجوز رسمی از اتحادیه صنف دستگاههای مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تهران با شناسه صنفی ۰۴۶۷۱۴۲۵۰۸ این اطمینان را به شما می دهد که با مشاوره صحیح و درست در انتخاب و خرید قطعات اصلی و استاندارد دارای گارانتی رسمی برای گوشی تلفن همراه خود٬ شما را از بیم خرید نا آگاهنه دور کرده و با آسودگی خاطر اقدام به انتخاب و جایگزینی قطعه سالم با کیفیت به جای قطعه معیوب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code